Η αλήθεια είναι ότι περιμέναμε την αντίδραση των παιδικών σταθμών, ιδιωτικών και δημοτικών μετά τις εξαγγελίες του υπουργού Παιδείας για υποχρεωτική εγγραφή στα νηπιαγωγεία, από 4 ετών. Οι συνδικαλιστές των ΟΤΑ, χθες, με ανακοίνωσή τους έκαναν λόγο για διάλυση του θεσμού των παιδικών σταθμών και απώλεια θέσεων εργασίας σε περίπτωση που ισχύει η εξαγγελία Γαβρόγλου. Μάλιστα θα συνεδριάσουν την ερχόμενη Δευτέρα γι’ αυτό ακριβώς το θέμα...
Βουλή: 159 «υπέρ» και 138 «κατά» το νομοσχέδιο για...
Με ψήφους 159 «υπέρ» και 138 «κατά» έγινε δεκτό επί της...