Το περασμένο Σάββατο 29 Απριλίου στο δασικό χωριό του Ερύμανθου και γύρω από την κορυφή της Χαϊντούς στην ορεινή Ροδόπη διεξήχθη ο 6ος ορεινός αγώνας υπεραπόστασης Rodopi Challenge 50miles (82 χιλιόμετρα). Στον αγώνα συμμετείχε για πρώτη φορά σε υπεραπόσταση ο Ναουσαίος αθλητής του Συλλόγου Δρομέων Βέροιας Δημήτρης Τζιώνας (αθλητής και της Sportstraining-Karagiannis), ο οποίος ανάμεσα σε 248 δρομείς που στάθηκαν στην εκκίνηση κατάφερε να τερματίσει στην 131η θέση, με χρόνο 15:58΄:30΄΄.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...