Τα 8α Ποσειδώνια πραγματοποιήθηκαν στις 8-9 Απριλίου στο Εθνικό κολυμβητήριο Ιωαννίνων, με τη συμμετοχή πολλών αθλητών και αθλητριών από όλη την Ελλάδα.
Τα 11 προαγωνιστικά «δελφινάκια» του Πήγασου, που συμμετείχαν στους αγώνες, κατάφεραν να αποσπάσουν σημαντικότατες διακρίσεις. 7 χρυσά, 6 ασημένια και 1 χάλκινα μετάλλια. Κυρίως όμως εμπλούτισαν την «συλλογή» τους με ακόμη μια πολύ καλή διοργάνωση.
Σημαντικό ρόλο για τη συγκεκριμένη επιτυχία έπαιξε η συμπαράσταση των συνοδών τους και ειδικά της αρχηγού της αποστολής Ευτυχίας Σιδηροπούλου.
Ο προπονητής της ομάδας Στέλιος Αμπατζίδης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση των αθλητών του και από τη συμπεριφορά τους εντός και εκτός πισίνας.
Στους αγώνες συμμετείχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες:
12 ετών: Θυμιόπουλος Κωνσταντίνος, Λαζαρίδης Φίλιππος-Τηλέμαχος, Πασίδης Χαράλαμπος.
11 ετών: Αντωνιάδου Ελένη, Μπαϊρακτάρη Στέλλα, Αναγνωστόπουλος Γιώργος και Παναγιωτίδης Γιώργος.
10 ετών. Γιαννιώτης Νικόλαος.
9 ετών. Ζέζιου Κωνσταντίνα, Παπαδοπούλου Ελισάβετ, Πασίδου Δέσποινα.