Λυπημένος εμφανίστηκε στην αίθουσα τύπου μετά την λήξη του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης ο Ράτκο Ντόστανιτς. Παρά τη νίκη, ο Σέρβος τεχνικός δεν έκρυψε την πικρία του για την πτώση της ομάδα στην Β' Εθνική, και μάλιστα πληροφορίες αναφέρουν ότι πριν τον αγώνα είχε κάποιο πρόβλημα υγείας (υψηλή πίεση) και τη Δευτέρα θα μεταβεί στο Νοσοκομείο για εξετάσεις. Ο τεχνικός της Βέροιας στις δηλώσεις του σημείωσε:
«Είμαι πολύ λυπημένος γιατί ήρθα για άλλο λόγο στην Βέροια αλλά δεν το κατάφερα. Ίσως είμαι ο τελευταίος που φταίει αλλά πίστευα ότι η ομάδα μπορούσε να σωθεί. Αγάπησα την Βέροια και με αγάπησε ο κόσμος. Για το σημερινό ματς, μπήκαμε διαφορετικά στο παιχνίδι από αυτά που σχεδιάσαμε. Μπήκαμε χάλια και βρεθήκαμε με 0-2. Με αυτά που ακουγόντουσαν όλη την εβδομάδα, ένιωσα ότι έπρεπε να ανοίξει η γη να με καταπιεί. Ευτυχώς βρήκαν το σθένος τα παιδιά και γύρισαν το παιχνίδι και μπορούσαμε να βάλουμε και άλλο γκολ. Δεν ξέρω ποιο θα είναι το μέλλον της Βέροιας. Για εμένα η Βέροια έπρεπε να μείνει στην κατηγορία».