Η έγκριση του β΄ σταδίου του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης του δήμου Βέροιας, στο πλαίσιο σχετικής πρόσκλησης της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, θα συζητηθεί στη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου την ερχόμενη Τετάρτη στις 6μμ. Θυμίζουμε ότι το σχέδιο του δήμου Βέροιας εγκρίθηκε 2ο στην τελική βαθμολογία των 8 συνολικά σχεδίων στην Κ. Μακεδονία. Στο β΄ στάδιο του ΣΒΑΑ του δήμου Βέροιας περιλαμβάνονται 19 παρεμβάσεις (έργα και δράσεις), εγκεκριμένου προϋπολογισμού 4.249.000 ευρώ. Τελική ημερομηνία κατάθεσης της πρότασης είναι 2 Μαΐου.
Συγχαρητήρια επιστολή του Εμπορικού Συλλόγου Βέροιας
Η Πρόεδρος και τα μέλη της Διοίκησης του Εμπορικού...