Την εξαιρετική πορεία που διαγράφει στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος συνέχισε την Κυριακή η ομάδα του Φ.Α.Σ Νάουσα. Μετά την «κακή παρένθεση» της εντός έδρας ισοπαλίας την προηγούμενη εβδομάδα, την Κυριακή κόντρα στην ΑΠΕ Λαγκαδά η ομάδα της Νάουσας επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας στο Λαγκαδά την τοπική ομάδα με 0-1 με γκολ που πέτυχε ο Κωτσόπουλος.
Νάουσα: Γρηγοριάδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος, Καπετάνος (80΄ Νίκου), Περηφανόπουλος, Παντζαρίδης (52΄ Ντινόπουλος), Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος (89΄ Δίντσης), Χατζόπουλος, Μουρίκι.
Β. ΝΤΙΣΙΟΣ: «Θα μπορούσαμε να είχαμε
διευρύνει το σκορ»
Για τα στοιχεία που είχαν στο παιχνίδι τους και για την συνέχεια, μίλησε στις δηλώσεις του αμέσως μετά τον αγώνα ο προπονητής της Νάουσας, Βαγγέλης Ντίσιος.
«Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά, γιατί σε μια δύσκολη έδρα πήραμε τους τρεις βαθμούς ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε διευρύνει το σκορ.
Οι παίκτες μου είχαν από την αρχή του αγώνα πάθος θέληση και πίστη στο πλάνο που είχαμε, απαραίτητα συστατικά για να πάρεις ένα τόσο σημαντικό αποτέλεσμα σε μια δύσκολη έδρα όπως είναι η έδρα του Λαγκαδά.
Συνεχίζουμε μένουν 5 παιχνίδια και πρέπει να δουλέψουμε πολύ για να φέρουμε την ομάδα όσο ποιο ψηλά μπορούμε και της αξίζει».
Η βαθμολογία
1 Απόλλων Καλαμ. 61
2 Δόξα Δράμας 57
3 ΑΠΕ Λαγκαδά 46
4 Νέστος Χρυσ/λης 39
5 ΝΑΟΥΣΑ 37
6 Παραλίμνι 33
7 Καμπανιακός 32
8 ΑΟ Καρδίας 31
9 Ορφέας Ξάνθης 30
10 Καβάλα 28
11 Αλμωπός Αριδ. 27
12 Μακεδον. Φούφα 25
13 Δόξα Προσκ/τών 20
14 Εορδαϊκός 14
15 ΑΕ Ποντίων 5
* Επόμενη αγωνιστική: Νάουσα-Ορφέας Ξ.