Δεκάδες τουριστικούς πράκτορες από την Αγγλία, Γερμανία, Ολλανδία, Λίβανο, Νότια Αφρική, Τουρκία, Σερβία, Βουλγαρία και Ρουμανία είχαν την ευκαιρία να φιλοξενήσουν την Πέμπτη 30 Μαρτίου τα μέλη του Συλλόγου Βλάχων Βέροιας στον σύλλογό τους, σε συνεργασία με τον δήμο. Τα μέλη του συλλόγου, ντυμένα με την παραδοσιακή βλάχικη φορεσιά, προσέφεραν λικέρ και βλάχικη πίτα στους φιλοξενούμενους, ενώ την ξενάγηση έκανε ο πρώην πρόεδρος Αντώνης Τούσικος, ο οποίος σε γιγαντοοθόνη έδειξε εικόνες από τη ζωή των Βλάχων και από τις δράσεις του συλλόγου.
Tην Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου στο Θέατρο Άλσους Μ. Μερκούρη...
«Μαρίκα με είπανε - Μαρίκα με βγάλανε»Ιστορίες ...