Με απόλυτη επιτυχία ολοκλήρωσε η Διεύθυνση της ΑΕΚ FC DEVELOPMENT NETWORK σειρά δραστηριοτήτων από 18.3.2017-24.3.2017, που περιλάμβαναν παρακολούθηση αγώνων, αξιολογήσεις νεαρών ποδοσφαιριστών, ενημερωτικές συναντήσεις με προπονητές συνεργαζόμενων ομάδων του Δικτύου και ενημερώσεις γονέων.
Συγκεκριμένα, η Διεύθυνση του Δικτύου της ΑΕΚ και ο υπεύθυνος του τμήματος Scouting κ. Τόνι Σαβέβσκι βρέθηκαν διαδοχικά στη συνεργαζόμενη ομάδα Αστέρα Λαμίας για παρακολούθηση αγώνα πρωταθλήματος (18.3.2017) και στη Βέροια (18-20.3.2017) για ενημερωτική ομιλία στους γονείς και τους φορείς της συνεργαζόμενης ομάδας Α.Ο. Μακεδόνας και για αξιολογήσεις ποδοσφαιριστών από τη Βόρεια Ελλάδα. Επίσης, στη διάρκεια των τριών ημερών στη Βέροια πραγματοποιήθηκε τουρνουά σε διάφορες ηλικίες με -συνεργαζόμενες και μη- ομάδες του Δικτύου, καθώς και ενημερωτική συνάντηση με τους προπονητές του Μακεδόνα Βέροιας.
Η Διεύθυνση του Δικτύου αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει όλους τους συνεργάτες του Δικτύου της ΑΕΚ σε κάθε πόλη για την άψογη συνεργασία και επικοινωνία και προετοιμάζεται για τις επόμενες δραστηριότητες.