Αγώνες στίβου με συμμετοχή 1.200 παιδιών από την Κεντρική Μακεδονία έγιναν την Κυριακή στο Παλαιοχώρι της Αλεξάνδρειας. Η Βέροια κατέκτησε 3 μετάλλια με αθλητές του Φιλίππου: η Ελένη Αραμπατζή (αριστερά στη φωτογραφία) 1η στα 60 μέτρα μετ' εμποδίων, ο Παναγιώτης Αθανασάκης 1ος στα 600 μέτρα και ο Θεόφιλος Αμανατίδης 2ος στα 100 μέτρα μετ' εμποδίων.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...