Πέρα απ' όλα τα άλλα που έχει η Βέροια με την βαθμολογική της θέση τα διοικητικά της προβλήματα, κορυφαίο φυσικά είνια το οικονομικό, και γι' αυτό ανάγκασε και τους παίκτες να απόσχουν από την προπόνηση της Τρίτης. Σύμφωνα με σημερινές πληροφορίες η διοίκηση θα βάλει χρήματα στους λογαριασμούς των παικτών και φυσικά θα γίνει κανονικά η προπόνηση , ώστε να πάει η ομάδα όσο γίνεται πιο ήρεμη και καλά προετοιμασμένη στον παιχνίδι που θα κ΄ρινει την παραμονής της στην κατηγορία. Όμως χωρίς να θέλουμε να αδικήσουμε τους παίκτες που είνια επαγγελματίες υπάρχουν και σε άλλες ομάδες καθυστερήσεις πληρωμών αλλά δεν είδαμε να κάνουν απεργία , αντίθετα τους βλέπουμε να παλεύουν με πάθος για την νίκη ( Ηρακλής) .
Μακάρι να δοθούν λύσεις και οι παίκτες να συνεχίσουν την μεγάλη προσπάθεια για την σωτηρία της βασίλισσας του βορρά.