Δύο ακόμη μεγάλες επιτυχίες στο Παγκόσμιο Χειμερινό Πρωτάθλημα των Special Olympics της Αυστρίας για την ελληνική αποστολή και την Ημαθία. Ο Νίκος Τουλίκας (από την Αλεξάνδρεια) πήρε το αργυρό μετάλλιο στον δρόμο σκι αντοχής ενός χιλιομέτρου και ο Θόδωρος Ήλκος (από τη Νάουσα) το χάλκινο μετάλλιο στο ίδιο αγώνισμα.
Θυμίζουμε το χρυσό του Απόστολου Γκόβα (από τη Βέροια) στο σκι αντοχής την πρώτη κιόλας μέρα των αγώνων.