Με τη συμμετοχή περίπου 500 αθλητών 30 σωματείων της Κεντροδυτικής Μακεδονίας και απόλυτη οργανωτική επιτυχία πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο οι αγώνες στις προαγωνιστικές κατηγορίες της κολύμβησης (9-12 ετών) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νάουσας. Άξιο αναφοράς είναι ότι επειδή υπερκαλύφθηκαν τα ξενοδοχεία στην περιοχή Νάουσας από τη συμμετοχή των αθλητικών αποστολών και των γονέων τους, δύο μεγάλες αποστολές οδηγήθηκαν σε γνωστό ξενοδοχείο της Βέροιας.
Σύμφωνα με τα στοιχεία, από την αρχή του έτους περισσότεροι από 3.000 αθλητές συμμετείχαν στους αγώνες του Δημοτικού Κολυμβητηρίου Νάουσας, με την Ομοσπονδία Κολύμβησης να δείχνει την εμπιστοσύνη της στον Δήμο και την ομάδα έργου.
Στους αγώνες του Σαββατοκύτιακου παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων ο δήμαρχος Νίκος Κουτσογιάννης και ο αντιδήμαρχος Στέλιος Δάγγας, που συμμετείχαν και στις απονομές.
Επόμενη αγωνιστική δραστηριότητα για το Δημοτικό Κολυμβητήριο Νάουσας είναι τα ‘Πετρίδεια’ την 1η Απριλίου, με διοργανωτή τον Άρη Θεσσαλονίκης.