Παρά την κακοκαιρία και τη συνεχή βροχόπτωση η προετοιμασία των παικτών της Βέροιας έγινε σήμερα κανονικά στις 11 π.μ στο αθλητικό κέντρο του Ταγαροχωρίου εν όψει και του δεύτερου συνεχόμενου εκτός έδρας αγώνα με τον Πλατανιά στο Μάλεμε των Χανίων.
Ο Ράτκο Ντόστανιτς και οι συνεργάτες του δουλεύουν μαζί με τους παίκτες για το "θαύμα" και δεν πρόκειται να ρίξουν σε καμία περίπτωση "λευκή" πετσέτα μέχρι την μαθηματική καταδίκη της ομάδας. "όσο ζω ελπίζω" είναι το σύνθημα όλων παρά το δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί.
Στην διάθεση του κ. Ντόστανιτς είναι για τον αγώνα της Κυριακής στον Πλατανιά και οι Καπετάνος με τον Βασιλαντωνόπουλο καθώς και ο Τομάς (υπάρχει πληροφορία για προσφυγή) που προπονήθηκαν κανονικά και έδειξαν εξαιρετική διάθεση σε όλη την διάρκεια της προπόνησης.
Αντίθετα δεν υπολογίζονται ακόμη οι Άρτσε που έχει ένα πρόβλημα στο γόνατο, καθώς και οι Μελίσης και Ηλιάδης.