Για πρώτη φορά δύο φιναλίστ Κυπέλλου στην Ημαθία αναλαμβάνουν από κοινού την προώθηση του μεγάλου αγώνα που θα διεξαχθεί το Σάββατο 11/3 στις 3.30μμ στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας.
Η κοινή ανακοίνωση – κάλεσμα της ΑΕ Αλεξάνδρειας και του ΓΑΣ Ροδοχωρίου, με στόχο να προσελκύσουν όλους τους ποδοσφαιρόφιλους αναφέρει τα εξής
«Οι διοικήσεις της ΑΕ Αλεξάνδρειας και του ΓΑΣ Ροδοχωρίου προχωρούν στην από κοινού πρόσκληση των φιλάθλων του ποδοσφαίρου, για τον Μεγάλο Τελικού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ημαθίας, που θα διεξαχθεί το Σάββατο 11/3 και ώρα 15.30 στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας.
Είναι κοινή πεποίθηση και βασικός στόχος όλων, ο συγκεκριμένος αγώνας να είναι γιορτή για όσους τον παρακολουθήσουν από κοντά και είμαστε σίγουροι πως θα είναι, καθώς εμείς ως σύλλογοι, θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό ώστε ο τελικός του θεσμού, να μείνει στην ιστορία.
Η ΑΕ Αλεξάνδρειας και ο ΓΑΣ Ροδοχωρίου θα είναι αρωγοί στην εν λόγω προσπάθεια, γι αυτό και καλούμε ΟΛΟΥΣ τους υγιώς σκεπτόμενους φιλάθλους, να δώσουν το παρόν στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας και μάλιστα με μια πολύ προσιτή για τα (τωρινά δεδομένα) τιμή εισιτηρίου, της τάξεως των 5€.
Σας περιμένουμε!»
Συνέντευξη τύπου την Παρασκευή
Την Παρασκευή 10/3 και ώρα 19.30, στην αίθουσα της ΕΠΣ Ημαθίας στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας, οι πρόεδροι, προπονητές και αρχηγοί της ΑΕ Αλεξάνδρειας και του ΓΑΣ Ροδοχωρίου θα μιλήσουν στα ΜΜΕ για τον αγώνα του Σαββάτου, ο οποίος θα αναδείξει αφενός μεν τον κυπελλούχο Ημαθίας για τη σεζόν 2016/2017 και αφετέρου τον εκπρόσωπο του νομού στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας.
Να θυμίσουμε πως ο αγώνας ξεκινά στις 15.30 και θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας, με