Επιστροφή στις επιτυχίες για τη νεοφώτιστη στην κατηγορία ομάδα του Α.Ο. Καρδίας, η οποία στο γήπεδο των Ν. Επιβατών υποδέχθηκε τον ΦΑΣ Νάουσα επί του οποίου επιβλήθηκε με σκορ 3-0, πετυχαίνοντας όλα τα τέρματα της στην επανάληψη με το πρώτο μέρος να είναι ισόπαλο χωρίς σκορ.
Έτσι στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 60’ ο Γ. Μπιμπισίδης άνοιξε το σκορ, στο 74’ ο Προσκυνητόπουλος έκανε με σουτ το 2-0 και στο 84’ ο Αγτζίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-0
Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σιδηρόπουλος, Ταγκαλίδης (Πέλλας), Γιαμούζης (Πιερίας).
Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Φαρμάκης, Κουλιούδης, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Γ. (87’ Τοπαλίδης), Μάντζιος, Γίδαρος, Ξανθόπουλος (66’ Δημητρακόπουλος), Αγτζίδης (85’ Κωνσταντινίδης Γ.), Κωνσταντινίδης, Χαρίσης, Προσκυνητόπουλος.
ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Νίκου (61’ Κωτσόπουλος), Κασμερίδης, Ζούρκος, Νύρλας, Καπετάνος (71’ Μουρίκι), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Χατζόπουλος, Τούφας.
Μετά τη λήξη του αγώνα ο προπονητής του ΦΑΣ Νάουσα Β. Ντίσιος δήλωσε τα εξής.
Βαγγέλης Ντίσιος (Φ.Α.Σ. ΝΑΟΥΣΑ): «Καταρχήν να δώσω συγχαρητήρια στον συνάδελφο κόουτς και στην ομάδα της Καρδίας για τη σημερινή τους νίκη. Είναι ένα δύσκολο αποτέλεσμα για εμάς. Ουσιαστικά το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά, προσπαθήσαμε να κλείσουμε τα ατού του αντιπάλου και να περιορίσουμε τους πλάγιους να ανεβαίνουν πολύ ψηλά.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ μπήκαμε καλά, από μία στατική φάση δεχθήκαμε ένα τέρμα. Γνωρίζαμε ότι η Καρδία είναι μία πολύ καλή ομάδα στη μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση και στις στατικές φάσεις. Δυστυχώς παρουσιαστήκαμε κατώτεροι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Τα παιδιά αυτά δεν μας έχουν συνηθίσει να δεχόμαστε με τόση ευκολία τέρματα. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο μπορεί από μία λεπτομέρεια να γυρίσει το παιχνίδι. Και πάλι πολλά συγχαρητήρια στη Καρδία, και να πετύχει σε αυτό που έχει ξεκινήσει με τα νέα παιδιά».