Τέσσερις νεαροί αθλητές του Φιλίππου συμμετείχαν την Κυριακή στα Τρίκαλα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου, δίνοντας τον καλύτερο εαυτό τους. Στα 6.000 μέτρα Έφηβων 6ος τερμάτισε ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ με 19' 07''. Ο Γιώργος αν και ταλαιπωρήθηκε από μια ίωση την τελευταία εβδομάδα, έδειξε πως παραμένει ένας αξιόλογος δρομέας πανελληνίως. Στο ίδιο αγώνισμα 22ος τερμάτισε ο ΜΙΣΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ με 20'53''.
Στα 3.000 μέτρα κορασίδων 10η τερμάτισε η παγκορασίδα ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ με χρόνο 12'43'', που κατάφερε να κοντραριστεί με τις μεγαλύτερες κατά δυο χρόνια αθλήτριες της κατηγορίας της και να αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις για το μέλλον.
Στα 4.000 μέτρα παίδων 70ος τερμάτισε ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΛΑΧΟΣ.