Αντίστροφα μετρά ο πρωταθλητής Ευρώπης στα 5.000 βάδην και Πανελληνιονίκης στα 3.000 βάδην, Σάββας Αβετίδης!
Ο Ημαθιώτης αθλητής θα συμμετέχει φέτος στους 29ους Πανελλήνιους Αγώνες Αιμοκαθαρόμενων και Μεταμοσχευμένων, που θα διεξαχθούν στην Αθήνα από τις 29 Μαρτίου έως την 1η Απριλίου 2017
Στη φετινή διοργάνωση, ο Αβετίδης Σάββας θα αγωνιστεί στο μήκος και στα 3000μ. βάδην, όπου θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί τον τίτλο του.
Να θυμίσω οτι ο Σάββας Αβετίδης όταν ακόμη ο υπογράφων ήταν έφορος στίβου στον Φίλιππο Βέροιας ήταν ο πιο μαχητικός και πεισματάρης αθλητής του συλλόγου με πολλές διακρίσεις στο βάδην και σε Πανελλήνιους αγώνες ανωμάλου δρόμου.
Θέλω να του ευχηθώ καλή επιτυχία και ότι καλύτερο για το μέλλον. Σάββα έχεις την συμπαράσταση όλων μας και είναι σίγουρο οτι αυτό που διεκδικείς θα το κατακτήσεις.