Ο προπονητής της Βέροιας μετά τη λήξη του αγώνα με τον ΠΑΟ και τη βαριά ήττα ανέλαβε την ευθύνη και έστειλε μήνυμα σε όλους.
Αναλυτικά όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου:
«Ήταν μια πολύ άσχημη μέρα και ένας κακός αγώνας για εμάς. Το είπα και στ' αποδυτήρια ότι το παιχνίδι αυτό για εμάς ήταν ένα μηδενικό και μετέφερα στους παίκτες μου ότι δεν πρέπει να επαναληφθεί. Πρέπει πολύ γρήγορα να αλλάξουμε μυαλό αν θέλουμε να παραμείνουμε στην κατηγορία. Εγώ αναλαμβάνω την ευθύνη της σημερινής ήττας, αλλά πρέπει να αλλάξουμε μυαλό για να μείνουμε στην κατηγορία.
Το βασικό είναι ότι εμείς δεν μπήκαμε όπως έπρεπε. Από την αρχή δεν το κάναμε... Δεν θέλω να πω ότι είχαμε ελλείψεις όπως ο Τόμας και ο Σισοκό. Προσπαθήσαμε να πιέσουμε αλλά δεν βγήκαν όσα είχαμε συζητήσει στ' αποδυτήρια. Θέλαμε να πιέσουμε ψηλά για να μη δώσουμε χώρους στον Παναθηναϊκό, αλλά δεν τα καταφέραμε κι έτσι ο αντίπαλος έκανε το παιχνίδι του με τις κάθετες μπαλιές».