Επιστημονική συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 με 2 το πρωί στο Επιμελητήριο Ημαθίας, από την Παιδιατρική Εταιρεία Βορείου Ελλάδος και την Παιδιατρική Κλινική του Νοσοκομείου Ημαθίας (Μονάδα Βέροιας). Στη θεματολογία της εκδήλωσης: η αλλεργία στο γάλα, η θρομβοπενία, το άσθμα, η άθληση στα παιδιά, τα νέα εμβόλια κ.ά.
Η θέση του Πανελλήνιου Ιατρικού Συλλόγου για το...
Από το ΙΣΗ γνωστοποιούνται τα εξής: «Κατατέθηκε στη...