Στις πρώτες του δηλώσεις στην αίθουσα τύπου λίγο μετά τη λήξη του αγώνα μίλησε ο γνώριμός μας Ράτκο Ντόστανιτς φανερά στεναχωρημένος αλλά και αποφασισμένος να παλέψει τόσο αυτός όσο και οι παίκτες για να κρατήσουν τη Βέροια στη Σούπερ Λίγκα.
"Δεν μπορώ να πω κάτι για τους παίκτες μου αφού προσπάθησαν πάρα πολύ. Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και έπρεπε να ήμασταν πιο ήρεμοι. Μάλιστα στο β' ημίχρονο είχαμε και τους τραυματισμούς του Τομάς και του Βασιλαντωνόπουλου και δεν μπορέσαμε να αλλάξουμε κάτι στο παιχνίδι μας. Είμαι πολύ στεναχωρημένος για το τελικό αποτέλεσμα. Για μας είναι μονόδρομος πλέον η σωτηρία της ομάδας. Το είπα και στους παίκτες μέσα στα αποδυτήρια μετά την λήξη του αγώνα. Πρέπει να πολεμήσουμε όποιος μπορεί ας ακολουθήσει. Είμαστε μία οικογένεια και έτσι θα συνεχίσουμε μέχρι το τέλος. Είδατε σήμερα που ο Ατρόμητος με μισή ευκαιρία πέτυχε το γκολ και πήρε την νίκη. "