Η Πειθαρχική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά την τελευταία της συνεδρίαση έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις.
1. Απέρριψε στην ουσία α) την από 30-1-2017 ένσταση του σωματείου με την επωνυμία Απόλλων Καλαμαριάς κατά του κύρους αγώνα Γ’ Εθνικής Κατηγορίας που τέλεσε με το σωματείο με την επωνυμία Νάουσα στις 29-1-2017 στο δημοτικό στάδιο Νάουσας, β) την από 29-1-2017 ένσταση του σωματείου με την επωνυμία Απόλλων Καλαμαριάς περί αντικανονικότητας του γηπέδου σε αγώνα Γ’ Εθνικής Κατηγορίας που τέλεσε με το σωματείο με την επωνυμία Νάουσα, στις 29-1-2017 στο δημοτικό στάδιο Νάουσας.
2.Επέβαλλε Δημήτριο Καλαϊτζίδη, προπονητή του σωματείου με την επωνυμία Απόλλων Καλαμαριάς, χρηματική ποινή ύψους πεντακοσίων (500) ευρώ, και ποινή απαγόρευσης εισόδου στον αγωνιστικό χώρο για ένα (1) μήνα (αγώνας Νάουσα-Απόλλων Καλαμαριάς 29-1-2017).