Σε καλό κλίμα συνεχίζεται η προετοιμασία των παικτών της Βέροιας εν όψει του τελικού της Καθαράς Δευτέρας με αντίπαλο τον φορμαρισμένο Ατρόμητο Ο Ράτκο Ντόστανιτς και ο συνεργάτης του Τεό Σκύφτας βλέπουν οτι όλοι οι παίκτες "έπεσαν" με τα μούτρα στην δουλειά και δεσμεύτηκαν οτι την Δευτέρα θα δώσουν όλες τους τις δυνάμεις για να πάρει η ομαδα την νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Προβλήματα δεν υπάρχουν και όλοι είναι στην διάθεση του κ. Ντόστανιτς ο οποίος χωρίς να τους αγχώνει ζήτησε νίκη την Δευτέρα γιατί αν η Βέροια κερδίσει τότε θα αλλάξουν όλα στην συνέχεια του πρωταθλήματος.
Στο καλό κλίμα που υπάρχει η Διοίκηση παρέθεσε δείπνο στους παίκτες την Πέμπτη το βράδυ στο γνωστό εστιατόριο "Ελαίας Γή" όπου φάνηκε οτι υπάρχει διάθεση και η δυνατότητα για να πάρουν οι παίκτες την πολύτιμη νίκη.
Από την πλευρά του ο προπονητής της Βέροιας κ. Ράτκο Ντόστανιτς βλέπει με αισιοδοξία το παιχνίδι της Δευτέρας αφού μιλάει καθημερινά με όλους τους παίκτες που τον διαβεβαιώνουν οτι όχι μόνο την Δευτέρα αλλά και στα επόμενα παιχνίδια θα δουν μία διαφορετική ομάδα.
Η ομάδα το Σάββατο το πρωί θα κάνει προπόνηση νωρίς και στην συνέχεια όλοι μαζί θα παρακολουθήσουν τον αγώνα της Κ-20 με τον Ατρόμητο.Επίσης και την Κυριακή μετά από μία ελαφριά προπόνηση θα ανακοινωθεί η αποστολή για τον αγώνα της Δευτέρας.