Μετά την οριστική αποχώρηση του ιδρυτή και με μεγάλη προσφορά Φώτη Παπαδόπουλου ,από την Ακαδημία Μακεδόνα και σήμερα Ακαδημία ΑΕΚ Βέροιας η διοίκηση εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση.
«Η Διοίκηση της Ακαδημίας ΑΕΚ Βέροιας ανακοινώνει ότι από τις 6/2/2017 ο κ.Φώτης Παπαδόπουλος, προπονητής του προπαιδικού και ανδρικού τμήματος αλλά και ιδρυτής του ΑΟ Μακεδόνας Βέροιας, δεν συνεχίζει πλέον μαζί μας.
Θα θέλαμε να τον ευχαριστήσουμε για την πολύτιμη βοήθεια που μας πρόσφερε στο μικρό χρονικό διάστημα που συνεργαστήκαμε μαζί του. Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία!»