Στην οικογενειακή ταβέρνα «Σούρα, σούπα και καφές» πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου η κοπή της βασιλόπιτας του Συνδέσμου Ελλήνων Βετεράνων Αθλητών Στίβου Νάουσας, παρουσία του αντιδημάρχου αθλητισμού και παιδείας Στέλιου Δάγγα, αθλητών και φίλων του συλλόγου.
Στον σύντομο χαιρετισμό του ο πρόεδρος του ΣΕΒΑΣ Κώστας Σακελλάρης συνεχάρη τους αθλητές για τις επιδόσεις τους, ευχόμενος έναν καλό χρόνο, ευχαρίστησε ιδιαιτέρως τα μέλη Γεώργιο Μπιλιούρη -για την παραχώρηση της αίθουσας, Κώστα Δημητρίου -για τη βασιλόπιτα και τους Παναγιώτη Λυκοκώστα, Χρήστο Σόφκο και Στέργιο Λιούμη -για το μουσικό πρόγραμμα το οποίο προσέφεραν αφιλοκερδώς.
Το φλουρί της βασιλόπιτας έτυχε ο πρόεδρος του συνδέσμου Κώστας Σακελλάρης και στους φίλους η Ελένη Ψαθά.