Οι οργανωμένοι φίλαθλοι της Βασίλισσας του βορρά παίρνει τις τύχες της ομάδας στα "χέρια τους " καλώντας τον κόσμο να σταθεί κοντά στην ομάδα.
Η ανακοίνωση που εξέδωσαν αναφέρει τα εξής:
"Φίλαθλε της Βασίλισσας του βορά η ομάδα τώρα μας έχει ανάγκη περισσότερο από ποτέ. Τίποτε δεν έχει κριθεί ακόμη, τίποτα δεν έχει χαθεί. Το πρωτάθλημα για μας ΤΩΡΑ αρχίζει. Υποχρέωση όλων όσων την αγαπάμε και θέλουμε να την δούμε ξανά στη Σούπερ λίγκα είναι να γεμίσουμε το Σάββατο το Στάδιο απέναντι στον Πανιώνιο. Γινόμαστε όλη η πόλη μία γροθιά γύρω από τη Βέροια μας , έτσι ώστε να την φτάσουμε στην παραμονή. Με νίκη το Σάββατο όλα παίρνουν τον δρόμο τους. Βεροιώτη φίλαθλε, φίλε της βασίλισσας του βορρά η αντεπίθεση προς την παραμονή είναι και στο δικό σου χέρι. Κάνε το χρέος σου, στήριξε με την παρουσία σου στο γήπεδο την ομάδα της πόλις σου. Είναι ΚΑΘΗΚΟΝ όλων μας. Το Σάββατο πνίγουμε τον Πανιώνιο εμείς. Το Σάββατο παίζουμε μπάλα εμείς.
ΟΛΟΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΙΣ 3 ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ. ΣΤΗΝ nova ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟς ΒΕΡΟΙΑΣ .ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΖΟΥΜΕ.