Τη βασιλόπιτα του νέου έτους κόβει την Κυριακή στις 11 στα γραφεία του ο Σύλλογος Εν Αθήναις Ναουσαίων. Στην εκδήλωση θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου της Ευγενίας Ζάλιου «Γυναίκες και φορεσιές της Νάουσας», που είχε και προγραμματιστεί για πέρυσι αλλά είχε αναβληθεί λόγω της κακοκαιρίας. Το βιβλίο θα παρουσιάσουν η ίδια η συγγραφέας και τα μέλη του συλλόγου Σταύρος Οικονομίδης και Ελένη Τράιου.
ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΝΑΟΥΣΑΣ: «Μαζί, με τα τραγούδια ...
Η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας – Εθνική Βιβλιοθήκη...