Ύστερα από τη συνάντηση που είχαν ο προπονητής της ομάδας κ. Θωμάς Γράφας και ο πρόεδρος της ΠΑΕ Βέροια κ. Κώστας Παπαδόπουλος και από τη στιγμή που ο κ. Παπαδόπουλος δεν ήταν σε θέση να δεχθεί τα αιτήματα του προπονητού του, αποφασίστηκε η λύση της συνεργασίας κινεί συναινέσει. Πάντως σύμφωνα με πληροφορίες εντός της ημέρας επίκειται και αλλαγή στο ιδιοκτησιακό της ομάδας. Ενώ κατά κάποιους άλλους η αλλαγή αυτή μπορεί να πάει πίσω από μία εβδομάδα έως 10 μέρες . Φυσικά υπάρχει η αγωνιστική δράση της ομάδας η οποία αντιμετωπίζει την Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Αν δεν ανακοινωθεί ο νέος προπονητής τότε την ευθύνη για την προετοιμασία θα έχει μάλλον ο Τόλης Τερζής που για αρκετό διάστημα ήταν βοηθός του κ. Γράφα παράλληλα με την Κ-20.