Μετά τη λήξη του αγώνα Δόξας Δράμας -Νάουσας 3-0 μίλησαν οι προπονητές των δύο ομάδων για το αποτέλεσμα και το παιχνίδι.
Ο προπονητής της Νάουσας Βαγγέλης Ντίσιος έκανε τις παρακάτω δηλώσεις: Ευχαριστούμε την ομάδα της Δόξας Δράμας για τη φιλοξενία και να την ευχηθούμε να φτάσει εκεί που της αρμόζει πραγματικά.
Ήρθαμε να αντιμετωπίσουμε την ομάδα της Δόξας Δράμας με σεβασμό χωρίς φόβο όμως, και δεν σας κρύβω ότι προσπαθήσαμε να εκμεταλλευτούμε το γεγονός της απραξίας και το ότι οι ομάδες αυτό το διάστημα βρίσκονται εκτός ρυθμού. Το παιχνίδι το διεκδικήσαμε μέχρι το τέλος.
Είχαμε την ατυχία να δεχθούμε δύο τέρματα από στατικές φάσεις, παρά το γεγονός ότι δουλέψαμε στις προπονήσεις. Δυστυχώς όμως, η ικανότητα των παικτών της Δόξας Δράμας έφερε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο να είναι 2-0. Παρόλα αυτά, δημιουργήσαμε τις ευκαιρίες να πετύχουμε γκολ και να μπούμε ξανά στο παιχνίδι.
Από αυτό το παιχνίδι μόνο κέρδη είχαμε και να δούμε που βαδίζουμε, μετά την αποχώρηση κάποιων ποδοσφαιριστών με τους εναπομείναντες παίκτες. Από το σημείο που η ομάδα της Δόξας Δράμας πέτυχε το τρίτο τέρμα, κυριάρχησε το ένστικτο της συντήρησης περισσότερο για εμάς.
Κρατάμε ότι για ένα μεγάλο διάστημα ήμασταν μέσα στο παιχνίδι, κοιτάξαμε στα μάτια των αντίπαλο, σε πολλές στιγμές τον απειλήσαμε και νομίζω ότι μόνο οφέλη έχουμε από αυτό το παιχνίδι.
Και πάλι να ευχηθώ στον κ. Τζαναβάρα και στην ομάδα της Δόξας να πετύχει τους στόχους της, γιατί πραγματικά και στη Δράμα και στην ιστορία της Δόξας αξίζει να βρίσκεται στις πιο υψηλές κατηγορίες».