Στην καλή απόδοση που είχαν όλοι οι παίκτες της Βέροιας αναφέρθηκε και πάλι ο προπονητής της Βέροιας κ. Θωμάς Γράφας ενώ έδωσε συγχαρητήρια και στους συνεργάτες του για την προετοιμασία της ομάδας παίζοντας σε 4 μέρες δύο δύσκολα παιχνίδια . Στην συνέντευξη τύπου τόνισε οτι οι δύο νέοι παίκτες (Σουλέ και Μπελαιντ ) θα είνια στην διάθεση του με τον Ηρακλή και ίσως και κάποιοι άλλοι.
Αναλυτικά όσο δήλωσε.
'Στο α' ημίχρονο έγινε ένα παιχνίδι μοιρασμένο με ελαφριά υπεροχή της ΑΕΛ. Δεχτήκαμε όμως ένα γκολ σε καταλυτικό χρόνο με την λήξη του ημιχρόνου και αυτό δεν ήταν τόσο καλό. Στο β' ημίχρονο η ομάδα είχε πολύ καλή παρουσία και κατάφερε να φέρει το ματς στα μέτρα της, παρότι ήταν πίσω στο σκορ , σε ένα τέτοιο γήπεδο που όποιος βάζει γκολ παίρνει και την νίκη. Τελειώνοντας την αδικεί το αποτέλεσμα σύμφωνα με τις ευκαιρίες που έχασε στο β' ημίχρονο.Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, θέλω να δώσω ένα μπράβο στους συνεργάτες μου γιατί η ομάδα μου σε 4 μέρες δίνει 2ο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς προσθήκες μεταγραφών με τον Κάλβο να έχει κάνει μισή προπόνηση και αν είδατε στο β' ημίχρονο η Βέροια ήταν αυτή που πίεζε και έβαλε στην εστία του τον αντίπαλο. Άρα λοιπόν σε όλους αυτούς αξίζουν συγχαρητήρια Αυτός ο βαθμός είναι πολύ σημαντικός για μας ίσως μας φέρει βαθμολογικά πάω από τη επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού με ένα μάτς λιγότερο. Συγχαρητήρια και πάλι σε όλα τα παιδιά συνεχίζουμε την προσπάθεια γιατί έχουμε πολύ δύσκολα παιχνίδια μπροστά μας.
Σε ερώτηση πότε θα έρθουν νέοι παίκτες να βοηθήσουν αφού η ομάδα παίζει με τους ίδιους τόνισε.
"Σίγουρα δεν μπορούν να αντέξουν τα παιδιά και είναι σημαντικό αυτό που ρωτάτε. Αφού οι λύσεις που έχουμε σήμερα είναι πάρα πολύ περιορισμένες. Έχουν έρθει δύο παίκτες όπως είχα δηλώσει και προχθές , και η ενημέρωση που έχω για να παίξουν είναι οι μπλε κάρτες όλα τα άλλα έχουν συμφωνηθεί. Αν είναι όπως 'έχουν τα πράγματα θα έχουμε και άλλους παίκτες στον αγώνα με τον Ηρακλή."