Την άμεση αποστολή κλιμακίων για την εκτίμηση των ζημιών από τον πρόσφατο παγετό 7 και 12 Ιανουαρίου στις δενδρώδεις καλλιέργειες (ακτινίδια, ελιές, ροδάκινα, κεράσια, βερίκοκα, μήλα κ.ά.) και στα σιτηρά στις Δημοτικές Ενότητες Αλεξάνδρειας, Πλατέος, Αντιγονιδών και Μελίκης, ζητά με επιστολή του προς τον πρόεδρο του ΕΛΓΑ ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης.
Διδάκτορας της Θεολογικής του Α.Π.Θ. ο Αρχιμανδρίτης...
Τη Δευτέρα 22 Ιουλίου το πρωί στην Αίθουσα Τελετών του...