Σε φιλικό αγώνα που έγινε το Σάββατο στο κλειστό της Μικρας ο Φίλιππος κέρδισε τον ΠΑΟΚ και έδειξε οτι είναι έτοιμος για την επανέναρξη του πρωταθλήματος υποδεχόμενος στο Φιλίππειο τον Πανελλήνιο.
Στο παιχνίδι δεν αγωνίστηκε με τον ΠΑΟΚ ο Θοδωρής Πετρίδης, ο οποίος δεν είχε παίξει ούτε στο φιλικό με την ΧΑΝΘ, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως το τελευταίο διάστημα ο παίκτης ταλαιπωρήθηκε αρκετά από τον τραυματισμό που είχε.
Παράλληλα, στην αναμέτρηση δεν συμμετείχαν επίσης οι Τσίλης – Παλάσκας, αλλά και οι Λοΐζός – Αραμπατζής, καθώς οι δυο τελευταίοι βρίσκονται στην αποστολή της Εθνικής μας ομάδας.
Από την άλλη πλευρά, την πρώτη του συμμετοχή με την φανέλα του ΠΑΟΚ έκανε ο Μπαντής, ενώ ο Σανίκης παρουσιάζεται μέρα με την μέρα όλο και πιο έτοιμος.