Οι «Φίλοι του ποταμού Τριποτάμου», ενημερώνουν ότι η εκδήλωση βράβευσης μαθητών που επρόκειτο να γίνει στις 14 Ιανουαρίου για τον διαγωνισμό ζωγραφικής, αναβάλλεται. Λόγω της κακοκαιρίας, δημιουργήθηκαν προβλήματα θέρμανσης της αίθουσας της Στέγης Γραμμάτων. Έτσι η εκδήλωση θα γίνει, καλώς εχόντων των πραγμάτων, το Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017 πάλι στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών Βέροιας.
Διδάκτορας της Θεολογικής του Α.Π.Θ. ο Αρχιμανδρίτης...
Τη Δευτέρα 22 Ιουλίου το πρωί στην Αίθουσα Τελετών του...