Ολοκληρώθηκε και το δεύτερο σκέλος του τουρνουά Climax που αφορούσε τους Παίδες και τις Κορασίδες. Στα αγόρια νικητής ήταν ο Φίλιππος Βέροιας που επικράτησε 21-19 του Φοίβου Συκεών, ενώ στα Κορίτσια η ΑΕΣΧ Πυλαίας κέρδισε στα σουτ άουτ τον Απόλλων Σταυρούπολης (κ.α. 18-18). Για μία ακόμη φορά η ομάδα των παίδων και παρά τους ισχυρούς αντιπάλους κατέκτησε την πρώτη θέση βάζοντας έναν ακόμη τίτλο στην συλλογή του ιστορικού συλλόγου. Μάλιστα πολλοί μίλησαν για μία ακόμη πολύ καλή "φουρνιά νεαρών και ταλαντούχων παικτών που πολύ σύντομα θα ανέβουν κατηγορία , με όνειρο κάποια στιγμή να φορέσουν την φανέλα της πρώτης ομάδας. Χρειάζεται όμως δουλειά , υπομονή και πάνω απ' όλα υγεία σε όλα τα παιδιά . Συγχαρητήρια σε όλους παίκτες προπονητές και γονείς που στηρίζουν αυτές τις προσπάθειες .
Τελική κατάταξη παίδων:
1. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
2. ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ
3. ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ
4. ΔΟΥΚΑΣ
5.ΧΑΝΘ
6. ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ
7. ΠΑΟΚ
8. ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
9.ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
10.PRVI AS BAR
11.ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
12. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
Τελική κατάταξη κορασίδων:
1. ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ Κ15
4. PRVI AS BAR
5.ΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
6. HC HASKOVO
7. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
8. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ
Στο τέλος του τουρνουά ο Χάρης Μπαλτατζής του Φιλίππου Βέροιας ανακηρύχθηκε MVP του τουρνουά και ο Γρηγόρης Τζίμπουλας ως καλύτερο αριστερό εξτρέμ.