Πιστοί στα έθιμά τους, οι Μικρασιάτες της Ημαθίας έκοψαν και φέτος τη βασιλειόπιτά τους, το πρωί, στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών του Δήμου Βέροιας. Την πίτα έκοψε η πρώην δήμαρχος Χαρούλα Ουσουλτζόγλου και το φλουρί έπεσε στη χορωδία του Συλλόγου. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με χορούς και τραγούδια της Μικράς Ασίας από τα Τμήματα του Συλλόγου Μικρασιατών και με κεράσματα στον κόσμο που τίμησε με την παρουσία του την εκδήλωση.
Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του Ομίλου Προστασίας...
Πλήθος κόσμου παρευρέθηκε στην εκδήλωση του Ομίλου...