Για την Κυριακή στις 5.15 αναβλήθηκε ο αγώνας Βέροιας-Ηρακλή, λόγω ύπαρξης πάγου σε πολλά σημεία του αγωνιστικού χώρου, όπως διαπίστωσε λίγο πριν την έναρξη ο διαιτητής κ. Καλογερόπουλος. Με την συνοδεία των δύο αρχηγών(Καλί για την Βέροια και Μπαρτολίνι για τον Ηρακλή) ο κ. Καλογερόπουλος και με τους βοηθούς του κ.κ Τουμπακάρη και Φωτόπουλο έκανε την τελευταία επιθεώρηση σε όλα τα σημεία του αγωνιστικού χώρου , και στην συνέχεια αποφασίστηκε η αναβολή λόγο παγετού όπως ανέφερε. Στις 5.10 το θερμόμετρο έδειχνε μείον 4 βαθμούς με τις προβλέψεις στην διάρκεια του αγώνα και μέχρι την λήξη του να φθάνει και στους -7.
Για την ιστορία να αναφέρουμε τις συνθέσεις με τις οποίες θα ξεκινούσαν οι δύο ομάδες.
Βέροια Λόπεζ, Βασιλαντωνόπουλος Μαλόν, Ασίγκμπα, Μπαλάφας, Καλί, Άρτσε, Λινάρδος, Μίλιεβιτς, Καπετάνος, και Σάρμπόρκ.
Ηρακλής Χουάντερσον, Λεοζίνιο, Στάμου, Ζιαμπάρης, Ρούσσος, Κούρος, Αγγελόπουλος, Πασάς, Μοντονέιρο, Μπαρτολίνι Λουκίνας.