Από τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου ξεκινούν τα προγράμματα Μαζικού Αθλητισμού στον Δήμο Αλεξάνδρειας. Τα προγράμματα αυτά υλοποιούνται μέσω της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Αλεξάνδρειας και απευθύνονται σε δημότες όλων των ηλικιών (και των δυο φύλων) που θέλουν να αθληθούν.
Τα τμήματα δημιουργούνται και εποπτεύονται από καταξιωμένους και έμπειρους γυμναστές σε όσο το δυνατόν περισσότερα χωριά του Δήμου (ανάλογα με τη συμμετοχή των αθλουμένων). Η συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι δωρεάν και το μόνο που απαιτείται είναι η καλή κατάσταση υγείας (απαραίτητη προϋπόθεση η προσκόμιση ιατρικής βεβαίωσης ικανότητα άθλησης) και η διάθεση για γυμναστική.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στα γραφεία της Κ.Ε.Δ.Α. στον υπεύθυνο του προγράμματος κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στο τηλέφωνο: 23330-53451 -50.