Μετά την ήττα της Βέροιας με 2-1 στη Λάρισα, δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια για την βασίλισσα του βορρά για "γκέλα" στο γήπεδο της. Το Σάββατο στις 5.15 μ.μ στο Δημοτικό Στάδιο θα υποδεχθεί τον Ηρακλή που βρίσκεται στην τελευταία θέση της Βαθμολογίας. Όμως τα προβλήματα για τον προπονητή της Βέροιας κ. Θωμά Γράφα αντί να ελαττωθούν αυξάνονται μια και ο καλύτερος παίκτης και σκόρερ στη Λάρισα Τόνι Κάλβο έφυγε αμέσως μετά τον αγώνα για την Ισπανία όπου έχει ένα σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα. Επίσης πρόβλημα υπάρχει και με τον Χαροντάκη που υπέστη κάκωση αριστερού κάτω άκρου, ενώ ο Ασίγμπα ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα.
Παραμένει αμφίβολος και ο Παντελής Καπετανος με τον οποίο μιλάει ο τεχνικός διευθυντής ώστε να συνεχίσει να προσφέρει στην ομάδα. Φυσικά θεωρείται δεδομένη η απουσία του Βίτι ο οποίος δεν σηκώνει το τηλέφωνο στις κλήσεις της ομάδας, ενώ όπως είναι γνωστό ο Σισοκό θα είναι έτοιμος στο τέλος του μήνα.
Από κει μετά όλοι οι άλλοι που ήταν αποστολή στην Λάρισα θα είναι και με τον Ηρακλή , ενώ η 18άδα θα συμπληρωθεί και πάλι από παίκτες της Κ-20.