Μετά τον αγώνα ο προπονητής της Βέροιας Θωμάς Γράφας έκανε τις εξής δηλώσεις
"Καταρχάς να ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία. Για εμάς ήταν ένα παιχνίδι με δυσκολίες, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα θεωρώ ότι ελέγχαμε στο πρώτο ημίχρονο το ματς και γενικά μέχρι την ισοφάριση.
Δεχτήκαμε το 1-1 από μια αδράνεια και παρότι είχαμε το αριθμητικό πλεονέκτημα δεν το εκμεταλλευτήκαμε και δεν είχαμε καθαρό μυαλό. Δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε. Για μας είναι ένα δύσκολο αποτέλεσμα, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε. Καλή συνέχεια στην ΑΕΛ και ότι το καλύτερο".