Κανονικά προπονήθηκαν σήμερα Τρίτη οι παίκτες της Βέροιας μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων. Δεν επέστρεψαν αφού είχαν άδεια οι Καντιμοίρης, Κάλβο, Βίτι και Σισίνιο με τον οποίο θα γίνει λύση συνεργασίας , ενώ απουσίαζε και ο τραυματίας Σισοκό. Φυσικά παρελθόν και ο νεαρός Δημήτρης Μεληκιώτης του οποίου το συμβόλαιο λήγει στις 31-12-116. Ο παίκτης χαιρέτησε τους πρώην πλέον συμπαίκτες του και αποχώρησε . Πληροφορίες αναφέρουν ότι πολύ σύντομα θα ανακοινωθεί η ομάδα που θα συνεχίσει την καριέρα του ο ταλαντούχος άσσος και αφορά ομάδα που πρωταγωνιστή στην Σούπερ Λίγκα.
Δοκιμάζεται παίκτης από τις Κομόρες.
Στην προπόνηση ήταν ο Χαλιφά Σουλέ γεννημένος στις 12-11-1990 και αγωνίζεται στην μεσαία γραμμή. Τον παίκτη ήθελε και ο ΟΦΗ αλλά δεν προχώρησε η μεταγραφή του. Πρόκειται για διεθνή παίκτη με την εθνική των Νήσων Κομόρες και συμπαίκτης του Μπέν Από το 2012 αγωνίζεται στην Γαλλική Beries