Με δύο χάλκινα μετάλλια Ελληνίδων αθλητριών ολοκληρώθηκε η σημερινή μέρα (19.12.2016) στους διεθνείς αγώνες που πραγματοποιούνται στο Μπάνσκο της Βουλγαρίας και στο Ερζερούμ της Τουρκίας. Στις κατηγορίες γυναικών του αγωνίσματος τεχνικής κατάβασης οι Ναουσαίες Σοφία Ράλλη και Αναστασία Μάντσιου ανέβηκαν το σκαλί του βάθρου αφού τερμάτισαν στην τρίτη θέση. Στο Μπάνσκο ο χρόνος της Ράλλης ήταν 1:36,42 με 80,41 βαθμούς FIS και στο Ερζερούμ της Μάντσιου 2:05,2 με 141,49 βαθμούς FIS.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...