Με μια μικρή σεμνή τελετή-δέηση για καλή χιονοδρομική χρονιά, χοροστατούντων των Αρχιμανδριτών Σωσίπατρου Πιτούλια και Γρηγορίου Μάζα, η επιτροπή διοίκησης και οι εργαζόμενοι του χιονοδρομικού Σελίου κήρυξαν το μεσημέρι της Κυριακής την έναρξη της χειμερινής περιόδου. Στην τελετή βρέθηκαν οι βουλευτές Ημαθίας Φρόσω Καρασαρλίδου και Χρήστος Αντωνίου, ο δήμαρχος Βέροιας Κώστας Βοργιαζίδης, ο αντιδήμαρχος περιβάλλοντος Βασίλης Παπαδόπουλος, ο εκπρόσωπος της ΓΓΑ Αλέκος Αδαμίδης, η πρόεδρος του ΣΧΟ Βεροίας Κατερίνα Κουκουτέγου, μέλη της ομάδας ορειβατών του συλλόγου και πλήθος φίλων των χειμερινών σπορ . Όλοι ευχήθηκαν... χιόνια πολλά, με τον δήμαρχο να βάζει με χιούμορ τον όρο ‘πάνω από τα 500 μέτρα υψόμετρο’!
Συγχαρητήρια επιστολή του Εμπορικού Συλλόγου Βέροιας
Η Πρόεδρος και τα μέλη της Διοίκησης του Εμπορικού...