Μετά τη λήξη του αγώνα ο προπονητής της Νάουσας Βαγγέλης Ντίσιος αναφέρθηκε στις προσπάθειες των παικτών του και τόνισε ότι θα πρέπει να παλεύουμε μέχρι το τελευταίο λεπτό για να πάρουμε το αποτέλεσμα. Στις δηλώσεις του δήλώσε τα εξής:
«Να δώσω συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων για την προσπάθεια που κάνανε σήμερα. Ευτυχήσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς στην έδρα μας μετά από πάρα πολύ καιρό. Είμαστε μία ομάδα που παλεύει μέχρι και το 95΄ για να πάρει τη νίκη. Έχουμε καταφέρει σε πάρα πολλές περιπτώσεις να ισοφαρίσουμε, να πάρουμε βαθμούς εντός ή εκτός έδρας στο τέλος, όπως και σήμερα κυνηγώντας τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό κυριολεκτικά. Αισθανόμαστε μία πίεση στην έδρα μας, την οποία δεν τη δημιουργεί ούτε ο κόσμος, ούτε η διοίκηση, ούτε κανείς άλλος. Η πίεση είναι εσωτερική. Είναι βαριά η φανέλα της Νάουσας και θέλουμε σε κάθε παιχνίδι να φαινόμαστε και να ανταποκρινόμαστε στις απαιτήσεις και τις ανάγκες αυτής της μεγάλης ομάδος”.
Ημερολόγια Φ.Α.Σ. Νάουσα 2017
Καλαίσθητα, εύχρηστα και πρακτικά είναι τα ημερολόγια του Φ.Α.Σ. Νάουσα για το 2017. Η διάθεση των ημερολογίων γίνεται από μέλη της διοίκησης στη συμβολική τιμή των 10 €. Επίσης, η διάθεση των ημερολογίων γίνεται και από τα γραφεία του συλλόγου στο δημοτικό στάδιο Νάουσας (καθημερινά ώρες 16:00-18:30).