Ευχαριστημένος από το ισόπαλο αποτέλεσμα ήταν στο τέλος του αγώνα ο προπονητής της Βέροαις κ. Γράφας, όμως άφησε υπονοούμενα για τις φάσεις του γκολ που ακυρώθηκε και τη φάση του πέναλτι που δεν δόθηκε στην ομάδα.
"Είχαμε ως στόχο να φύγουμε από την Τρίπολη με ένα θετικό αποτέλεσμα. Όμως στην αρχή αν μας έλεγαν να πάρουμε την ισοπαλία θα ήμασταν ευχαριστημένοι. Όμως φεύγουμε στεναχωρημένοι γιατί η Βέροια δικαιούταν την νίκη και τους τρεις βαθμούς. Στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ξέραμε τι θέλαμε μέσα στο γήπεδο και σε φάση άμυνα όσο και σε φάση επίθεσης απέναντι σε μία καλή και ποιοτική ομάδα όπως είναι ο Αστέρας. Δεν θέλω να σχολιάσω τις δύο φάσεις που έγιναν η μία προς το τέλος του α' ημιχρόνου και η άλλη προς την λήξη του αγώνα γιατί δεν έχω καθαρή εικόνα και θα είναι παρακινδυνευμένο. Θέλω να δω τις φάσεις το βράδυ με πιο καθαρό μυαλό. Θεωρώ πάντως ότι η εικόνα που είχαμε ήταν πάρα πολύ καλή και έπρεπε να πάρουμε την νίκη Η ουσία για μας είναι ότι προσπαθούμε κάθε εβδομάδα και εμφανιζόμαστε βελτιωμένοι από αγώνα σε αγώνα.και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε."