Τη λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Ουέλιγκτον Γκονσάλβες ανακοινώνει η διοίκηση του ΦΑΣ Νάουσα, μετά από συνάντηση του πρόεδρου Απόστολου Μπέκα με τον ποδοσφαιριστή το απόγευμα της Τετάρτης. Ο ΦΑΣ Νάουσα ευχαριστεί τον Ουέλιγκτον για την προσφορά του στην ομάδα, για το ήθος και την αγωνιστικότητά του, και του εύχεται κάθε επιτυχία. Η πόρτα του συλλόγου θα είναι πάντα ανοιχτή για να προσφέρει όπως και όπου μπορεί.
Ο ποδοσφαιριστής δήλωσε: «Ευχαριστώ την ομάδα της Νάουσας και τον πρόεδρο Απόστολο Μπέκα για τη συνεργασία μας. Ευχαριστώ επίσης ιδιαίτερα τον κόσμο της Νάουσας που με αγκάλιασε και με αγάπησε, θα τους έχω όλους μέσα στην καρδιά μου. Εύχομαι στην ομάδα μας καλή επιτυχία».