Το πρόγραμμα της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής, της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου, ανακοίνωσε η ΕΠΟ.
Η ομάδα της Βέροιας μετά την ήττα με 1-0 στην Τρίπολη από τον Αστέρα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και την ήττα εντός έδρας από τον Αιγινιακό με το ίδιο σκορ, έχει αποκλειστεί από την επόμενη φάση του κυπέλλου, και μπορεί πλέον να σκέπτεται το πρωτάθλημα και πως θα αποφύγει τον υποβιβασμό.
5ος όμιλος
Άρης – Βέροια (13/12, 17:15) «Κλ. Βικελίδης»
Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης (13/12, 17:15) «Ι. Παρακυλίδης»