Την Εικόνα της Παναγίας Παναχράντου και την Τίμια Κάρα του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Παντελεήμονος, από την Ιερά Μονή Παναχράντου της Άνδρου, υποδέχθηκε η Ιερά Μητρόπολης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας, χθες, Παρασκευή το απόγευμα στον Μητροπολιτικό Ναό, παρουσία και της Φιλαρμονικής του Δήμου. Για τις ανάγκες της τελετής η οδός Μητροπόλεως έκλεισε για κάποια ώρα και έγινε εκτροπή της κυκλοφορίας. Η Τίμια Κάρα και η Εικόνα θα παραμείνουν στην Μητρόπολη μέχρι τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου.
Ο Τάσος Μπαρτζώκας στο Υπουργείο Υγείας, για τη...
Ο Αν. Γενικός Γραμματέας της Κ.Ο. της Νέας Δημοκρατίας...