Ήταν το χειρότερο ίσως τμήμα του δρόμου το Αλεξάνδρεια-Πλατύ-Λουδίας της παλιάς εθνικής οδού. Με την πρόσφατη παρέμβαση της Π.Ε. Ημαθίας η κατάσταση βελτιώθηκε σημαντικά, προς τέρψιν οδηγών... και οχημάτων! Με μία ακόμη, μικρότερη, σε εύθετο χρόνο, ο δρόμος θα είναι σχεδόν άριστος για αρκετά χρόνια ακόμη, παρά τον φόρτο του. Μπράβο!
Θα λιώσουμε; «Καυτός» προβλέπεται και ο Αύγουστος!
Με υψηλές θερμοκρασίες που σε ορισμένες περιοχές θα...