Την πρώτη αυτοεξέταξη μαστού αποτυπώνει η πρόσκληση της εκδήλωσης της Τετάρτης από δήμο, ΠΕΔΥ, Ιατρικό Σύλλογο και Σύλλογο Καρκινοπαθών στη Στέγη. Αυτό ενημέρωσε στη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου της Δευτέρας ο αντιδήμαρχος Θεόφιλος Κορωνάς, αναφερόμενος στην τελευταία εκδήλωση του μήνα πρόληψης κατά του καρκίνου του μαστού. Όπως είπε, πρόκειται για έργο του αναγεννησιακού Ιταλού ζωγράφου Ραφαέλο.
Βουλή: 159 «υπέρ» και 138 «κατά» το νομοσχέδιο για...
Με ψήφους 159 «υπέρ» και 138 «κατά» έγινε δεκτό επί της...