Ένας 62χρονος εργαζόμενος έχασε τη ζωή του από ανακοπή καρδιάς το πρωί της Κυριακής εν ώρα εργασίας στο εργοστάσιο της Ελληνικής Βιομηχανίας Ζάχαρης στο Πλατύ. Όπως αναφέρει ο τοπικός ΄Έμβολος΄, ο εργαζόμενος μεταφέρθηκε αμέσως στο Κέντρο Υγείας Αλεξάνδρειας και από εκεί στο νοσοκομείο της Βέροιας όπου και διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Έφυγε από τη ζωή ο Δημήτριος Γεωργόπουλος σε ηλικία 68...
Έφυγε από τη ζωή και κηδεύεται την Πέμπτη 1 Αυγούστου...