Στον κάμπο της Ημαθίας το λένε και... βαθύ κλάδεμα! Που σίγουρα έχει να κάνει με τη φετινή προβληματική χρονιά, αλλά και την εν γένει πορεία του αγροτικού κλάδου σε συνδυασμό με την υπέρογκη φορολογία. Αλλά και την αύξηση στην τιμή του πετρελαίου θέρμανσης, που καθιστά αυτομάτως την ξυλεία του βαθέος κλαδέματος... δωρεάν πρώτη θερμαντική ύλη! Καλό χειμώνα!
Θα λιώσουμε; «Καυτός» προβλέπεται και ο Αύγουστος!
Με υψηλές θερμοκρασίες που σε ορισμένες περιοχές θα...